قاب معلق چیست؟(قاب شاسی یا ایتالیایی)

قاب شاسی یا همان قاب معلق ، به قاب ایتالیایی نیز معروف است و یک شاسی چوبی عکس چاپ شده است که بوسیله نگهدارنده هایی که در پشت شاسی مخفی می باشند به قاب متصل می شوند،به شاسی حالت معلق بودن در هوا را میدهند،به همین خاطر به آن قاب معلق نیز گفته میشود.

قاب دور شاسی معمولا بین 5 تا 7 سانت بسته به ضخامت قاب،از شاسی یا همان عکس پرس شده روی چوب بزرگتر است و مثل یک پاسپارتوی (حاشیه) 5 تا 7 سانتی معمولا دور تا دور عکس را پوشش میدهد که جلوه ی بسیار زیبا و خاصی به عکس میبخشد.

قاب شاسی ها در رنگ های سفید،مشکی و قهوه ای بسیار پر مصرف میباشند ولی شما میتوانید از هر نوع قابی برای ساخت قاب معلق استفاده کنید ولی معمولا مرسوم نیستند و بیشترین مصرف را در سه رنگ فوق داریم.

قطر قاب شاسی از دو نظر مورد تغییر است،یک قطر قابی که از روبرو میبینید و از 1 سانت تا 7 سانت ممکن است پهن شود و از منظر دیگر عمق کار نیز میتواند متغیر باشد،منظور از عمق کار،پهنای قاب از بغل میباشد که از روبرو دید ندارد.

معمولا در داخل قاب نیز یک mdf  3 میل مشکی یا سفید یا قهوه ای بر حسب نوع رنگ قاب نصب میشود که شاسی عکس توسط چند نگهدارنده به این mdf  متصل میشود و چون نگهدارنده ها در پشت عکس مخفی است ما آن هارا نمیبینیم و تصور معلق بودن میکنیم.

اندازه نگهدارنده ها معمولا جوری انتخاب میشوند که شاسی عکس با لبه ی بیرونی قاب در یک راستا قرار بگیرند و از قاب بیرون نزنند.

نوشته : حسین کیانی

اسفند/ 1401

برای اطلاعات بیشتر همین حالا با شماره های زیر تماس بگیرید و مشاوره بگیرید

4428 7003               4428 2007         0912 313 1374             0903 0000 419

ستارخان شرق به غرب – بعد از پل تاج(شیخ فضل الله)-نرسیده به برق آلستوم-قبل از کوچه حجت – روبروی خشکبار ایوب و تشک تاچ – بر اصلی -واحد مستقل- پلاک 493

سایت رسمی گروه هنری بارناک