ورکشاپ (کارگاه) عکاسی 360 درجه

در این ورکشاپ 5 ساعته، شما صفر تا صد انواع عکاسی پانوراما را بصورت تئوری و عملی فرا میگیرید.

1.عکاسی پانوراما بسیار عریض

2.عکاسی پانوراما موزاییکی

3.عکاسی پانوراما کروی 360 درجه (ساخت تور مجازی)

4.آموزش عکاسی و ساخت هد(کلگی) پانوراما

لازم به ذکر است که این ورکشاپ برای کسانی مفید است که عکاسی پایه را بدانند و برای عکاسان آماتور طراحی نشده است.

کلمه پانوراما از کلمه انگلیسی panoramic  به معنای عریض گرفته شده است و به معنای عکسی با زاویه دید عریض است.کلمه pan  در اصطلاح فیلمیرداری به حرکت دوربین حول محور سه پایه در راستای خط افق اطلاق میشود که در نمونه هایی از عکاسی پانوراما نیز دوربین عکاسی فقط حول محور عرضی در راستای خط افق حرکت کرده و عکس نهایی از ترکیب چند فریم عکاسی شده تشکیل میگردد.

Pan + rama = panorama

Pan = به معنی همه

Rama = به معنی دید

به هرگونه منظره یا دورنمای وسیع سراسری از یک منظره یا یک فضا “پانورامیک” گفته میشود،که در فارسی میتوان به آن عکس سراسر نما یا عریض نیز اطلاق کرد و عکسی که همه اطراف یک سوژه را در بر میگیرد.این اصطلاح در نقاشی ، عکاسی وفیلمبرداری نیز کاربرد دارد.

در قرن 19 میلادی اولین بار با چسباندن عکسهای چاپ شده از یک منظره،عکس پانوراما ساخته شد.از اولین عکس های پانورامای حرفه ای به معنای امروزی ،، عکس ” تپه ریکون “در سانفرانسیسکو را میتوان نام برد که از بهم چسباندن 11 عکس ساخته شد.

ولی از اولین عکس های پانورامایی که از چندین عکس بهم چسبیده استفاده شد ، عکس منظره ای از لندن، رابرت بارکر در سال 1972 بوده است.

در گوشی های نسل هوشمند نیز این گزینه به عنوان یک  مزیت شناخته شده در دوربین های عکاسی  در نظر گرفته شده است که هر مارک گوشی بر اساس نوع قرارداد خود، بر اساس نرم افزار خاصی، عکسهای مختلف را به هم میچسباند و در نهایت یک عکس پانوراما به ما تحویل میدهد.

در ادامه از انواع دیگر عکاسی پانوراما به ” پانورامای موزاییکی”  اشاره میکنیم که از تلفیق موزاییکی چند عکس ساخته میشود و به حسب نوع شرایط جا و مکان و نوع عکاسی ما و موقعیت مکانی ما در زمان عکاسی،، ممکن است موزاییک های آن متفاوت باشد تا در نهایت یک عکس نهایی محصول کار ما باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ” عکاسی پانوراما “کلیک کنید

برای اطلاعات بیشتر همین حالا با شماره های زیر تماس بگیرید و مشاوره بگیرید

4428 7003               4428 2007         0912 313 1374             0903 0000 419

ستارخان شرق به غرب – بعد از پل تاج(شیخ فضل الله)-نرسیده به برق آلستوم-قبل از کوچه حجت – روبروی خشکبار ایوب و تشک تاچ – بر اصلی –واحد مستقل- پلاک 493

سایت رسمی گروه هنری بارناک